Bojano

ul. tartaczna

CO NAS CZEKA W MARCU…

Świat przyrody jest piękny i tajemniczy, wzbudza zainteresowanie, podziw i szacunek. Celem edukacji przyrodniczej w przedszkolu jest zbliżenie dziecka do tego świata i ukształtowanie właściwego, opiekuńczego stosunku do roślin i zwierząt.
3 marca
obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

 

 

8 marca
to wyjątkowy dzień w roku!
Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże,
jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z każdej grupy składać będą życzenia.

 

 

Dzień Pandy jest obchodzony corocznie 16 marca i jest poświęcony pandzie wielkiej. Panda wielka, zwana czasami niedźwiedziem bambusowym  to ssak zamieszkujący lasy bambusowe w Chinach. Dzień pandy wyrósł z uznanej potrzeby ochrony tych pięknych zwierząt.

Tego dnia do przedszkola można przynieść pluszaki pandy, czy innego rodzaju zabawki „pandy”.
Ubieramy się tego dnia na CZARNO-BIAŁO

 

 

Wiele osób z utęsknieniem czeka na pierwszy dzień wiosny.

Wraz z nastaniem ciepłych i długich dni rozkwita przyroda, a w człowieku budzi się energia, chęć do wykonywania najtrudniejszych nawet wyzwań.
21 marca przypada pierwszy dzień wiosny kalendarzowej oraz wiosny astronomicznej związanej z równonocą wiosenną.
Tego dnia ubieramy się na ZIELONO!

 

 

28 MARCA -w naszym przedszkolu obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU. Kontakt ze sztuką teatralną jest bardzo ważnym elementem w rozwoju emocjonalnym i społecznym każdego człowieka. Z jednej strony może służyć jako bierna rozrywka, dająca odetchnąć od codzienności, wprawiając nasz umysł i ciało w stan relaksu. Z drugiej jednak jest motorem do poszerzania gamy doznań estetycznych, pobudza umysł do ciągłego szukania odniesień, interpretacji, rozwija kreatywność, wyobraźnię, integruje, zachęca do czytelnictwa.  

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress