Bojano

ul. tartaczna

CO NAS CZEKA W LISTOPADZIE …

Dzień Postaci z Bajek

 

5 listopada

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.
Tego dnia przedszkolaki przychodzą przebrani za swoją ulubioną postać z bajki.

 

 

8 listopada

Święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r.

Umiłowanie i szacunek do Ojczyzny powinno wpajać się dziecku już od najmłodszych lat. Najlepiej poprzez zabawę, odkrywanie nowych, ciekawych rzeczy czy też wspólne celebrowanie świąt, nie tylko narodowych.
Tego dnia przedszkolaki przychodzą ubrani w kolorze barw narodowych.

 

 

 

 

15 listopada

Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić „Dzień Dyni” – królowej wszystkich warzyw.

Dynia to bardzo „fajne” warzywo. Wyrasta w wielu odmianach – jej owoce są bardzo zróżnicowane pod względem rozmiarów – od  drobnych, kilkusetgramowych dyniek do kilkusetkilogramowych gigantów. Występuje w ciekawej kolorystyce, od soczystej pomarańczy poprzez brązy, zielenie, szarości, aż do prawie czarnego. Nie mówiąc już o fakturze skórki, która może być gładka, albo szorstka, albo pofałdowana. Dzięki temu warzywo to świetnie prezentuje się na zdjęciach, bardzo często służy do dekoracji, a na dodatek, a może przede wszystkim ma wszechstronne zastosowania kulinarne.
Tego dnia przedszkolaki przychodzą ubrani w na pomarańczowo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25 listopada

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Przedszkolaki przynoszą swoje misiaki.

 

 

 

 

 

29 listopada
Wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Dzień ten przypada na końcu lub na początku roku liturgicznego. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress