Bojano

ul. tartaczna

Co nas czeka w listopadzie?

Co nas czeka w listopadzie?

 

5 listopada – „Dzień postaci z bajki”

Międzynarodowy dzień postaci z bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzysz a nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Z tej okazji prosimy aby dzieci w tym dniu przyniosły swoją ulubioną bajkę (książeczkę) lub rekwizyty związane z ulubioną bajką (np. maskotka, lalka) mile widziane bajkowe przebrania.

 

9 listopada – „Dzień niepodległości”

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. Nasze przedszkolaki w tym dniu uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne oraz poznajemy symbole narodowe. W dniu 9 listopada obchodzimy Święto Niepodległości obowiązuje strój biało-czerwony.

 

20 listopada – „Dzień praw dziecka”

Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Choć dzieciaki swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.

 

22 listopada – „Dzień kredki”

Święto to w bardzo szczególny sposób łączy się z naszymi  małymi podopiecznymi, którzy dzięki kredkom potrafią wyrażać swoje emocje w różnych pracach plastycznych. Rysowanie w dodatku rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto zachęcać dziecko do zabawy z kredkami. Tego dnia prosimy aby dzieci ubrały się na kolorowo.

 

26 listopada – „Dzień pluszowego misia”

Swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija „bo czy to jutro, czy dziś, wszystkim jest potrzebny Miś” ;). Tego dnia Przedszkolaki mogą przynieść do przedszkola swoją ulubioną maskotkę.

 

30 listopada – „Andrzejki”

Dzień Świętego Andrzeja, który jest patronem Szkocji, Grecji i Rosji. Nasze Przedszkolaki przeniosą się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Ten magiczny dzień będzie okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową. radości oraz integracji grupy.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress