Bojano

ul. tartaczna

CO NAS CZEKA W GRUDNIU…

4.12 – Dzień Górnika

4 grudnia swoje święto obchodzą górnicy. Przedszkolaki w naszym przedszkolu dowiedzą sie jak ciężka i  odpowiedzialna jest praca górnika oraz dlaczego święto to nazywamy Barbórką.

Tego dnia dzieci ubierają sie na czarno.

 

7.12 Mikołajki

Na ten dzień dzieci na całym świecie czekają z utęsknieniem.To świecka  nazwa dnia Świętego Mikołaja, obchodzona na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry. Dla wielu z nas to wyraźny sygnał, że święta Bożego Narodzenia są tuż, tuż.                         Nasze przedszkole odwiedzi Święty Mikołaj , który wręczy dzieciom upominki.

Prosimy , aby dzieci ubrane były na czerwono. Mile widziane mikołajkowe akcenty.

 

18.12 Jasełka  i spotkanie Wigilijne

W tym roku wyjątkowo nie będziemy mogli zaprosić Państwa na  przygotowane przez dzieci jasełka.

Przedszkolaki wraz z Paniami przygotują występy, które zostaną nagrane i udostępnione na stronie przedszkola.

Wszystkie grupy w swoich salach tego dnia zasiądą do świątecznego stołu, gdzie czekał będzie na nich poczęstunek. Nie zabraknie wspólnego kolędowania.

Prosimy, aby dzieci ubrane były odświętnie.

 

22.12 Powitanie zimy

Pierwszy Dzień Zimy przypada w najkrótszy dzień roku. Przesilenie zimowe 22 grudnia rozpoczyna astronomiczną zimę. Mimo niskich temperatur i krótkich dni jest to pora roku bardzo lubiana przez dzieci – głównie z powodu padającego śniegu i możliwości jazdy na sankach, nartach czy łyżwach. Podczas zimowych miesięcy warto pamiętać o pomocy dla zwierząt, które nie zapadają w sen zimowy i o ptakach, które nie odlatują do ciepłych krajów, ponieważ trudno im w tym okresie zdobyć pożywienie.

Prosimy,aby dzieci ubrane były na biało.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress